Добивме датум за Евровизија, Вицето пресеќен од неговата визија, Евро”визија

Премиерот Зоран Заев попладнево на својата официјална Фејсбук страница ја поддржа нашата претставничка на Евровизија, Тамара Тодевска.

DOBIVME DATUM I TOA NE E SE DATUM ZA EVRO-VIZIJA NE EVRO ZA VICETO TUKU ZA EVRO-Vizijata ZA POVEKJE LUGJE ODDEDNAS GORD SUM NA TAMCE AJDE PA KOGA KE SE VRATI KE JA POCASTIME SO NEKOE EVRO HEHE

– (Не)Стоеше во статусот на Зоран Заев

Граѓаните пресреќни едвај чекаат од Евро визијата да видат што во суштина значи зборот, експертите велат дека можно е да дојде до нестабилност на регионот поради победат, движењето „Евро за сонгот Евро за Вицето“ ќе го зафати балканот и може економски да го ослабе целиот западен балкан.