Боки 13 однесен на одделението за торакална и васкуларна хирургија

Алсат дознава дека Боки 13, кој денеска од затворот во Шутка е пренесен на скопските клиники, хоспитализиран е на одделението за торакална и васкуларна хирургија, откако се пожалил на силни болки во градите.

Боја Јовановски, познат под прекарот Боки 13, повеќе од еден месец е во притвор во затворот во Шутка, како еден од обвинетите во случајот „Рекет“.

Наскоро повеќе…